Batarya Tamir

Tamir ve Servis
Kalitemiz:

“İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim” Robert Bosch. Arızalanmayan parçayı değişmenin anlamı yok. Ömrü bitmemiş, balansı kaçmamış pilleri yenilemenin anlamı yok. Kullanıcının bataryasının sadece sigortası yanmışsa 100 liraya sigortasını değişmeliyiz; komple pilini değil. Tamir ve servis misyonu bunu gerektirir.

Elektrikli Bisiklet Batarya Tamiri

Servis Kaydı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Lütfen tüm adımları okuduktan sonra servis kaydı bırakın.

  1. Servis kaydınızı bırakın.
  2. Kayıt sonrası sistemden alacağınız kod ile ücretsiz kargo bataryanızı gönderin. (şarj aletini ve kontak anahtarını da ekleyin.) Komple bisikleti değil 🙂 sadece bataryayı gönderin. Lütfen bataryanızı karton koli ve köpük kullanarak güzel paketleyin.
  3. Bataryanız bize ulaştıktan sonra arıza tespiti videosu çekip atalım. Örnek arıza tespit videosu atabiliriz.
  4. Çıkan masrafı onaylamanız halinde işleme başlayalım.
  5. Masrafı onaylamazsanız sadece 2 yön kargo ücretini alıp bataryanızı geri gönderelim.
  6. Tamir ve revize işlemi bittikten sonra yine ücretsiz kargo ile bataryanızı gönderelim.
  7. Tamiri yapılan bataryaların sadece tamirini yaptığımız ya da değiştirdiğimiz kısmı 6 ay garantilidir. Örneğin pil değişimi yaptıysak BMS kartınız arızalandığında bu yeni bir arızadır ve yeni bir işlem gerektirir. Fakat, koli içerisine koyacağımız lityum batarya kullanım talimatlarına uyduğunuz sürece bizi yıllarca aramanıza gerek kalmayacak.

Pil yenileyip menzil arttırabilir miyim?

Evet. Orjinali 36V 10Ah olan bir bataryayı örneğin 36V 16Ah yapınca motora ve beyne hiçbir zararı olmaz, performansı artmaz eksilmez; kapasitesi 10 amperden 16 ampere çıktığı için menzili 60% artar. Powerbank gibi düşünebilirsiniz. 5 binlik powerbank telefonunuzu 1 kere doldururken 10 binlik powerbank 2 kere doldurur. Aynı mantık.

Güçlendirilmiş batarya nedir? ->

Pillerimi yenilediğimde şarj aleti de değişir mi?

Hayır. Pil yenilemesi yapıp menzilinizi arttırdığımızda sadece bataryaların kapasite artıyor, 36V veya 48V olan mevcut voltaj değeriniz aynı kalacağı için mevcut şarj aletinizi kullanabilirsiniz.

 

Eski pillerimi gönderiyor musunuz?

Evet. Eski pillerinizi istiyorsanız bu durumu bize mutlaka bildirin. Eski pilleriniz bizim hiçbir işimize yaramaz ve atık pil kutusuna atılır. Pillerinizi size gönderdiğimizde kullanmayacaksanız lütfen eski pillerinizi çöpe atmayın. Patlama ve yanma tehlikesi var. Belediye gibi kurumlarda atık pil toplama kutuları var. Mutlaka ama mutlaka eski pillerinizi atık pil toplama kutusuna atın.

Yüzlerce mutlu müşteri yanılıyor olamaz:

https://www.instagram.com/zippilcomtr/

Google Yorumları

Haydi Servis Kaydı Bırakalım!

Döviz kurunu seçin