KALİTELİ ÇÖZÜMLER

Güçlendirilmiş Batarya

Gaziantep merkezde bulunan firmamız kapasite raporu ve CE belgeleriyle elektrikli bisiklet batarya üreticisi kimliğine sahiptir. Günlük 100 adet e-bike batarya üretimi yapan firmamız kızak ve bisikletteki deşarj soketleriyle e-bike üreticilerine batarya tedarik etmektedir.

Elektrikli motosiklet ve elektrikli araba grubu için de seri batarya üretimimiz çok yakında başlayacaktır. Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.

TASARRUF

95%

Başarı Cesaret
İster

Firmamız Türkiye'de ilk defa elektrikli bisikletlerin bataryalarını seri olarak üretme cesaretini göstermiştir. Ülkemizin en büyük e-bike üreticilerini yakından takip eden firmamız, ilk olarak en çok satan elektrikli bisiklet modellerinin bataryalarını üretime almıştır. Bununla beraber, daha fazla pil, daha fazla kapasite, daha fazla menzil mantığıyla güçlendirilmiş batarya kelimesini e-bike sektörüne kazandırmıştır.

Sıfır Emisyon

Elektrikli araçlar, içten yanmalı motorlu araçlara göre sıfır egzoz emisyonu üretirler. Bu durum, hava kalitesini iyileştirir ve şehirlerde hava kirliliğinin azalmasına katkı sağlar; fosil yakıt kullanımının yol açtığı zararlı gazların atmosfere salınımını engeller, iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlar.

Sürdürülebilir Kaynak

Elektrikli araçlar, enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanır ve bu da enerji kaynaklarının daha sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca, elektrikli araçların bataryaları, geri dönüşüm süreçleriyle yeniden kullanılabilir, bu da doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur.

Daha Az Gürültü Kirliliği

Elektrikli araçlar sessiz bir şekilde çalışırlar ve içten yanmalı motorlara göre daha az gürültü üretirler. Bu özellik, şehirlerde gürültü kirliliğinin azalmasına ve yaşanabilir bir çevre oluşturulmasına yardımcı olur. Ayrıca, sessiz sürüş, sürücüler ve yolcular için daha rahat bir deneyim sunar.

Azaltılmış Fosil Yakıt Tüketimi

Elektrikli araçların yaygınlaşması, fosil yakıt talebinde azalmaya neden olur. Bu da petrol çıkarma ve taşıma işlemleri sırasında ortaya çıkan çevresel etkileri azaltır. Aynı zamanda enerji üretiminde daha fazla yenilenebilir enerji kullanımını teşvik eder, bu da fosil yakıtların kullanımını azaltır.


SIK SORULAN SORULAR

Şimdi batarya tamiri ile ilgili biraz daha bilgi edinelim.
Elektrikli araba, motosiklet, bisiklet. Hemen hepsi aynı batarya tamir sürecinden geçer.
Elektrikli araçların kendisi bile henüz çok yeniyken, batarya tamirinin geleceğine kafa yoran firmamız, elektrikli araç kullanıcılarını da mümkün mertebe bilgilendirmeye çalışıyor.

Bizi arayan müşterilerimizden en çok aldığımız soru bu. Çok basit bir soket arızası da olabilir. Bataryanızın içindeki (Tesla) 7 bin tane pil hücrenizin 2 bin tanesi de arıazalanmış olabilir, 10 tanesi de. Bu yüzden, bataryayı sökmeden, (ücretsiz) arıza tespiti yapmadan net bir maliyet çıkmaz.

Evet bozar. Üretici firmalar batarya teknolojilerinin halka açık olmasını çok da istemiyorlar. Belki de bir satış stratejisidir. Tamir yerine direk müşteriye yeni batarya satmayı tercih ediyorlar. Sizin de dışarda tamir ettirmenize pek sıcak bakmıyorlar. Ancak 2 milyonluk bir arabanın sadece bataryasının 1 milyon olduğunu düşünürsek, müşteri neden örneğin 10 bin liraya bataryasını tamir ettirmesin ki?

Hayır. Elektrikli aracınızdaki beyin(ler) sayesinde araca giden voltajın düşük ya da yüksek gelme ihtimali yoktur. Yani bataryamı tamir ettirdim farım bozuldu, kliması çalışmıyor, tekeri patladı gibi şeyler yok. Batarya tamiri sadece aracınıza giden elektrik enerjisi ile ilgilidir. Hatta, tamir düzgün yapılırsa piliniz daha uzun ömürlü olur.

Bunu ilk önce bataryayı sökmeden OBD cihazlarla tespit etmeye çalıştık fakat sağlıklı olmadığını gördük. 10 seri bir bataryanın 3. ve 8. serisi arızalıysa cihaz 3.seriden sonraki arızaları tam olarak gösteremiyor. Haklı, çünkü seri bozulursa sonraki gruplara ulaşamaz. O yüzden ilk önce bataryanızı temiz bir işçilikle söküyoruz. Çeşitli tespit cihazlarlarımızla arıza tespitini yapıp size video çekip gönderiyoruz.

Tamirini yaptığımız bataryaların sadece bizimle ilgili bölümlerine garanti veriyoruz. Örneğin, BMS kart değişmişsek sadece BMS karta garanti veriyoruz. 10 tane pil grubundan 2'sini değişmişsek sadece değiştirdiğimiz gruba garanti veriyoruz. Fakat yine de burası bizden kaynaklanmıyor deyip kestirip atmıyoruz. Bunun yerine müşterimize yardımcı olmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Sonuçta 10'larca, 100'lerce pil hücrelerinin olduğu bataryalarla aracınızı kullanıyorsunuz. Tabi ki güvenilir bir batarya servisi tercih etmelisiniz.

Teklif Al

BAŞLAYALIM

Özel pil paketi ihtiyacınız mı var? Yardımcı olalım.

Lityum ion veya LifePo-4 pil hücreleriyle yapacağımız pil paketi için ilk önce kullanım alanını belirtin. Sonra birlikte kaç volt kaç amperlik bir bataryaya ihtiyacınız olduğunu tespit edelim. Daha sonra ne çeşit ve ne kadar güçte piller kullanmamız gerektiğine birlikte karar verelim.

  • Tekne
  • Yat
  • Karavan
  • Forklift
  • Güneş enerjisi
  • Ev ve sanayi tipi
environment-s

* En kısa sürede müşteri temsilcimiz size geri dönüş yapacaktır.

BİZE MAIL GÖNDERİN

Detayları Girelim:

Size daha net bilgi verebilmemiz adına lütfen mümkün olduğunca detay bilgi verin.
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Yerinde tespit için gerekli olabilir. Zorunlu değil.
Kullanmak istediğiniz pil çeşidi

FAYDALI BİLGİLER

Son Yazılar
Döviz kurunu seçin